Prospect Park Fall Duahtlon and 2008 Gotham Cup

Overall Results

November 09, 2008


Citytri Sports LLC. Bike splits includes T1and T2. Questions? Email us at: info@citytri.com
 

Duathlon

 

------- First Run -------

------- Bike -------

------- Second Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Time

1

Scott Duprex

109

40

1

18:42.9

 

1

35:33.3

 

1

20:38.8

 

1:14:55.0

2

Dominic Tocco

105

47

5

19:31.0

 

6

38:39.5

 

8

21:19.5

 

1:19:30.0

3

Mauricio Sanchez

96

26

3

19:19.9

 

5

38:25.6

 

12

21:57.5

 

1:19:43.0

4

Dennis T Smith

76

47

10

20:08.3

 

4

38:17.3

 

16

22:39.4

 

1:21:05.0

5

Paul Yeates

80

35

4

19:29.5

 

9

40:04.0

 

15

22:20.5

 

1:21:54.0

6

Marco Cammayo

73

29

7

19:35.0

 

12

41:43.0

 

3

20:54.0

 

1:22:12.0

7

Brian Crow

18

29

20

21:25.1

 

7

39:21.8

 

13

22:18.1

 

1:23:05.0

8

Shawn Patrick Mc Donald

122

17

9

20:05.9

 

13

41:58.5

 

7

21:18.6

 

1:23:23.0

9

Albright Brett

123

35

2

19:03.4

 

15

42:10.2

 

14

22:18.4

 

1:23:32.0

10

Daniel Starr

68

32

14

20:52.3

 

10

41:03.7

 

10

21:39.0

 

1:23:35.0

11

Stephen Herishen

52

36

11

20:10.1

 

20

42:55.5

 

4

21:01.4

 

1:24:07.0

12

Eric Rex Sherman

108

40

6

19:33.0

 

22

43:12.5

 

9

21:27.5

 

1:24:13.0

13

Michael Kasper

131

36

12

20:19.1

 

19

42:53.8

 

5

21:10.1

 

1:24:23.0

14

Tighe Glennon Lanning

45

25

23

21:32.3

 

8

39:58.0

 

27

23:06.7

 

1:24:37.0

15

Dann Landau-Gahres

25

29

13

20:39.8

 

21

43:04.7

 

6

21:16.5

 

1:25:01.0

16

Tiffany Kimiko Thornton

7

25

21

21:29.7

 

11

41:24.7

 

18

22:50.6

 

1:25:45.0

17

Matthew Ogelby

92

27

16

21:02.1

 

14

42:09.3

 

19

22:50.6

 

1:26:02.0

18

Parks Edward Strobridge

84

35

31

22:09.0

 

23

43:22.2

 

2

20:38.8

 

1:26:10.0

19

Mark Richard Crowther

78

37

8

20:03.4

 

31

44:58.9

 

11

21:53.7

 

1:26:56.0

20

Stacy Creamer

95

49

25

21:39.7

 

18

42:44.2

 

20

22:51.1

 

1:27:15.0

21

Tomici Remus

124

42

45

24:10.6

 

3

38:08.0

 

46

25:48.4

 

1:28:07.0

22

Lloyd Willem Huber

44

36

22

21:31.3

 

28

44:05.7

 

24

23:00.0

 

1:28:37.0

23

Elliot Napakh

125

35

19

21:09.6

 

27

43:51.5

 

32

23:47.9

 

1:28:49.0

24

Haig Marino

118

39

61

25:19.7

 

2

37:21.9

 

50

26:20.4

 

1:29:02.0

25

Paul John Halayko

14

26

27

21:43.4

 

30

44:53.7

 

22

22:57.9

 

1:29:35.0

 
 

------- First Run -------

------- Bike -------

------- Second Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Time

26

Thomas Buffolano

19

47

30

22:06.0

 

25

43:36.4

 

34

24:26.6

 

1:30:09.0

27

Benjamin Hindell

74

32

29

21:59.8

 

35

45:31.0

 

17

22:43.2

 

1:30:14.0

28

Grahame Epps

104

29

15

20:59.4

 

43

46:34.0

 

26

23:06.6

 

1:30:40.0

29

Austin Amoroso

39

26

17

21:03.6

 

45

47:04.4

 

21

22:55.0

 

1:31:03.0

30

Michael Borden

91

30

26

21:41.1

 

37

45:47.2

 

35

24:27.7

 

1:31:56.0

31

Flavio Manuel Costa

17

27

33

22:30.3

 

24

43:35.4

 

51

26:29.3

 

1:32:35.0

32

Julie Anne Cook

121

52

43

23:52.9

 

32

45:04.4

 

31

23:39.7

 

1:32:37.0

33

Dale Morella

93

33

24

21:36.9

 

51

48:06.4

 

25

23:01.7

 

1:32:45.0

34

Candice Hillary Green

11

33

28

21:57.6

 

49

47:50.5

 

23

22:57.9

 

1:32:46.0

35

Chris McGrath

64

41

57

25:09.0

 

17

42:32.4

 

41

25:09.6

 

1:32:51.0

36

Tom Fredrickson

43

48

37

23:38.4

 

26

43:36.9

 

56

26:47.7

 

1:34:03.0

37

Todd Erik Schweikert

94

29

46

24:15.3

 

36

45:39.2

 

44

25:33.5

 

1:35:28.0

38

Anna Le Mon

34

33

47

24:24.0

 

39

46:19.8

 

40

24:58.2

 

1:35:42.0

39

Carl Mister

110

41

18

21:07.9

 

59

49:58.4

 

36

24:44.7

 

1:35:51.0

40

John Paulson

86

39

39

23:45.8

 

34

45:25.9

 

54

26:40.3

 

1:35:52.0

41

Daniel Benun

127

40

34

22:33.1

 

54

48:43.6

 

42

25:20.3

 

1:36:37.0

42

Michael Spirito

75

32

35

22:34.6

 

61

50:04.9

 

33

24:26.5

 

1:37:06.0

43

Trisha Krusman Hanson

97

31

53

24:41.9

 

 

 

 

92

1:12:44.1

 

1:37:26.0

44

Ross Stern

113

23

54

24:49.3

 

57

49:14.4

 

28

23:22.3

 

1:37:26.0

45

Andria Jacqueli Bouskos

38

26

49

24:28.7

 

56

49:10.8

 

39

24:55.5

 

1:38:35.0

46

Don Gavin

101

58

44

24:05.0

 

38

46:14.8

 

71

28:26.2

 

1:38:46.0

47

Terry Schmidt

72

32

69

25:50.1

 

33

45:19.7

 

66

27:41.2

 

1:38:51.0

48

Ben Stockman

42

32

50

24:29.5

 

58

49:43.5

 

37

24:46.0

 

1:38:59.0

49

Edward Wright

102

62

78

27:22.6

 

29

44:46.7

 

58

26:58.7

 

1:39:08.0

50

Jeffrey Walter Schumacher

28

24

38

23:44.9

 

73

52:00.6

 

29

23:23.5

 

1:39:09.0

 
 

------- First Run -------

------- Bike -------

------- Second Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Time

51

Matt Bone Milone

60

28

73

26:25.7

 

41

46:23.8

 

55

26:42.5

 

1:39:32.0

52

Jay H. Gottfried

9

54

66

25:45.4

 

40

46:20.4

 

65

27:31.2

 

1:39:37.0

53

Diana M Jerman

90

30

60

25:15.9

 

44

47:01.8

 

64

27:29.3

 

1:39:47.0

54

Erich David Wollner

61

29

51

24:30.8

 

42

46:26.6

 

74

29:12.6

 

1:40:10.0

55

Kevin Patrick Shiner

32

29

41

23:48.3

 

66

50:58.3

 

43

25:32.4

 

1:40:19.0

56

Matthew Lewis

53

48

65

25:41.8

 

48

47:48.7

 

60

26:59.5

 

1:40:30.0

57

Mark Blumberg

98

24

48

24:27.5

 

50

47:54.3

 

70

28:12.2

 

1:40:34.0

58

Nicholas Vanni

12

43

42

23:49.6

 

62

50:18.9

 

53

26:32.5

 

1:40:41.0

59

X Rekoff

111

50

52

24:32.1

 

63

50:31.6

 

49

26:14.3

 

1:41:18.0

60

Kenneth Edward Blanch

62

32

72

26:24.1

 

55

48:47.6

 

48

26:11.3

 

1:41:23.0

61

Emily K Johnson

88

35

67

25:46.9

 

52

48:14.4

 

68

28:00.7

 

1:42:02.0

62

Michael D Shaddow

116

32

32

22:10.0

 

87

57:08.7

 

30

23:39.3

 

1:42:58.0

63

Fred Hartmann

107

52

58

25:10.6

 

64

50:39.5

 

63

27:24.9

 

1:43:15.0

64

Brian Hayes

114

26

56

24:55.3

 

68

51:07.5

 

67

27:42.2

 

1:43:45.0

65

Christina Somma

79

27

59

25:12.1

 

72

51:31.0

 

62

27:09.9

 

1:43:53.0

66

Glenn Thomas Raynor

20

33

62

25:31.2

 

75

52:13.1

 

52

26:29.7

 

1:44:14.0

67

Steve Segaller

130

54

55

24:54.3

 

78

52:47.6

 

57

26:49.1

 

1:44:31.0

68

Laura Sarasua

99

35

75

26:45.8

 

65

50:44.5

 

61

27:08.7

 

1:44:39.0

69

Kimberly Andrews

85

34

36

23:33.3

 

81

55:17.6

 

47

26:01.1

 

1:44:52.0

70

Geoffrey Edward Tresley

31

23

40

23:47.2

 

85

55:26.8

 

45

25:48.0

 

1:45:02.0

71

Marc Lino

22

36

71

26:22.4

 

84

55:26.5

 

38

24:54.1

 

1:46:43.0

72

Morris Benun

10

46

63

25:33.4

 

77

52:32.4

 

72

28:56.2

 

1:47:02.0

73

Jessica Ely

82

27

77

26:56.7

 

74

52:09.6

 

69

28:01.7

 

1:47:08.0

74

John E Salemmo

77

35

84

28:56.4

 

53

48:28.4

 

82

30:39.2

 

1:48:04.0

75

Atul Singal Aggarwal

23

34

70

25:51.2

 

86

55:35.6

 

59

26:59.2

 

1:48:26.0

 
 

------- First Run -------

------- Bike -------

------- Second Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Time

76

Daniel Gural

8

41

79

27:51.5

 

47

47:37.0

 

86

33:04.5

 

1:48:33.0

77

Nayeem Azam

29

25

81

28:05.0

 

70

51:23.9

 

77

29:31.1

 

1:49:00.0

78

Christine Guerra

70

40

80

28:03.8

 

69

51:23.2

 

78

29:38.0

 

1:49:05.0

79

Ellie Gavin

100

60

83

28:54.9

 

60

50:01.1

 

79

30:12.0

 

1:49:08.0

80

Renee Derubeis

55

28

86

29:32.3

 

71

51:28.9

 

73

29:06.9

 

1:50:08.1

81

Robert Montemarano

65

56

68

25:47.7

 

83

55:22.6

 

76

29:30.7

 

1:50:41.0

82

Kathy Maziarz

51

26

64

25:34.8

 

82

55:18.1

 

81

30:35.1

 

1:51:28.0

83

Michael Kaufmann

83

49

87

29:40.0

 

67

51:06.6

 

84

31:36.4

 

1:52:23.0

84

Manlio Mondo

112

61

74

26:30.8

 

79

52:55.2

 

85

33:04.0

 

1:52:30.0

85

Neil L Cook

120

64

90

30:23.7

 

76

52:16.7

 

83

31:10.6

 

1:53:51.0

86

Christopher Yee

49

31

95

32:53.4

 

46

47:21.8

 

88

33:52.8

 

1:54:08.0

87

Rob Kusick

15

26

76

26:55.7

 

88

59:15.7

 

75

29:21.6

 

1:55:33.0

88

Jennifer Bornemann

63

36

94

32:45.0

 

80

55:11.1

 

87

33:29.9

 

2:01:26.0

89

Pia Padukone

129

27

85

29:18.5

 

91

1:03:21.8

 

80

30:14.7

 

2:02:55.0

90

Megan Kane

37

37

82

28:48.6

 

16

42:14.5

 

91

53:41.9

 

2:04:45.0

91

Joseph Benun

126

15

97

33:24.2

 

89

59:17.4

 

89

35:16.4

 

2:07:58.0

92

David Azar

128

15

96

33:23.0

 

90

59:17.6

 

90

43:47.4

 

2:16:28.0

93

Rita Collins

115

34

89

30:11.9

 

 

 

 

93

1:47:18.1

 

2:17:30.0

 

Clydesdale

 

------- First Run -------

------- Bike -------

------- Second Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Time

1

Craig Robert Foos

27

31

1

20:36.1

 

1

37:33.9

 

1

22:03.0

 

1:20:13.0

 

Athena

 

------- First Run -------

------- Bike -------

------- Second Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Time

1

Laura Lynn Noonan

21

25

1

25:03.3

 

1

48:49.8

 

1

25:16.9

 

1:39:10.0

 

Relay Team of 2

 

------- First Run -------

------- Bike -------

------- Second Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Time

1

Jonathan Blyer

103

27

1

18:09.8

 

1

35:19.5

 

1

18:42.7

 

1:12:12.0

2

Muqu Karim

24

36

2

20:37.1

 

2

49:33.6

 

2

21:27.3

 

1:31:38.0

3

Liam Timoney

59

28

3

26:38.1

 

3

51:45.4

 

4

35:37.5

 

1:54:01.0

4

Jennifer Stoody

50

38

4

28:53.7

 

4

1:02:40.3

 

3

33:09.0

 

2:04:43.0

 

Relay Team of 3

 

------- First Run -------

------- Bike -------

------- Second Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Time

1

Anne Leandra Falotico

89

46

1

31:55.4

 

1

49:58.6

 

1

29:07.0

 

1:51:01.0

 

Coed Relay Team

 

------- First Run -------

------- Bike -------

------- Second Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Rnk

Time

   

Time

1

James Maloney

117

34

1

22:24.0

 

1

44:01.3

 

1

22:53.7

 

1:29:19.0

2

Emily Grace Jones

33

32

2

26:52.8

 

2

56:37.9

 

2

30:45.3

 

1:54:16.0